Pasta - żel do zębów "Naturalna sól bambusa" , TianDe 120 g.

 • Dodaj recenzję:
 • td-60141
 • Producent: TianDe
 • Dostępność: Jest Jest
  Czas realizacji: 48h
 • szt.
 • 23,00 zł

Dla osób z wrażliwym dziąsłami ze skłonnościami do krwawienia i podrażnień. Wzmacnia szkliwo i przeciwdziała próchnicy dzięki fluorkom pochodzenia roślinnego.

TianDe Pasta - żel do zębów „Naturalna sól bambusa”

 

Bambus to roślina powszechnie występująca w Azji o bardzo szerokim spectrum zastosowania. W kosmetyce jest on ceniony głównie ze względu na dużą zawartość krzemionki, czyli ditlenku krzemu. W naturze to właśnie w produktach pochodzących z bambusa znajduje się najwięcej krzemionki – dla porównania jest to dziesięciokrotnie więcej niż w skrzypie polnym. Z powodu dużego udziału ditlenku krzemu ekstrakt z bambusa został zastosowany w żelu do zębów „Naturalna sól bambusa” TianDe. Jest on szczególnie polecany dla osób które borykają się z problemami z dziąsłami. Bambus ma wyjątkowe właściwości antybakteryjne oraz utrzymuje prawidłowy poziom pH w ustach, dzięki czemu hamuje rozwój szkodliwych bakterii. Spowalnia to rozwój próchnicy oraz zapewnia dłuższe utrzymanie świeżego oddechu. Ekstrakt z bambusa to również bogate źródło minerałów, spośród których poza krzemem najważniejsze są: wapń, potas i sód. Pierwiastki te odżywiają szkliwo i zapobiegają powstawaniu próchnicy. Dzięki zawartości mleczanu wapnia wzmacnia dziąsła, ogranicza krwawienie i obrzęki. Żel do zębów polecany jest do stosowania także przy parodontozie.

Dla wzmocnienia efektu ochrony dziąseł żel do zębów „Naturalna sól bambusa” wzbogacony został w mentol o działaniu znieczulającym i chłodzącym. Ponadto mentol zmniejsza podrażnienie i przekrwienie błon śluzowych dziąseł. Jest on także pomocny w przypadku halitozy, czyli problemów z nieświeżym oddechem. Codzienne stosowanie żelu z mentolem zapewni stałą ochronę przed działaniem płytki bakteryjnej i długi efekt świeżości.

Dodatkowo w żelu „Naturalna sól bambusa” zawarty został fluorek sodu pochodzenia roślinnego – nasyca on zęby fluorem, co skutkuje ich wzmocnieniem oraz zapobiega powstawaniu próchnicy.

 

Żel do zębów „Naturalna sól bambusa” TianDe polecany jest dla osób:

 • z wrażliwym dziąsłami ze skłonnościami do krwawienia i podrażnień;
 • chcących wzmocnić szkliwo i przeciwdziałać próchnicy;
 • mających problem z nieświeżym oddechem.

 

Zalecany do stosowania niezależnie od wieku.

 

Sposób użycia:

Stosować minimum dwa razy dziennie – rano i wieczorem, a najlepiej po każdym posiłku. Dzieci poniżej lat 6. powinny stosować ilość żelu wielkości ziarnka grochu pod stałą kontrolą dorosłych w czasie mycia zębów. Nie połykać.

 

Opakowanie: 120 g

Kod produktu: 60141