Ema5 z wrotyczem™ Probiotics

 • Dodaj recenzję:
 • pb-200037
 • Producent: ProBiotics Polska
 • Dostępność: Brak Brak  (0 szt.)
  Czas realizacji: do 4 dni
 • Uwaga!:

  Chcesz kupić produkt taniej? Zapoznaj się z informacjami!

 • 55,00 zł

Kompozycja mikroorganizmów charakteryzująca się silnym działaniem w ograniczaniu populacji opuchlaków, pędraków, drutowców i ich eliminowaniu.

Ema5 z wrotyczem™ Probiotics

Ogranicza lub eliminuje populację opuchlaków, pędraków, drutowców.

 

W zwalczaniu szkodników oraz chorób infekcyjnych dotykających rośliny w naszych ogrodach oraz domach warto zwrócić się ku środkom naturalnym, które są nie tylko skuteczne w działaniu, ale także bezpieczne dla środowiska naturalnego oraz zdrowia ludzi i zwierząt. Ponadto możemy skorzystać z wyciągów i ekstraktów z roślin, które są od wielu setek lat cenione za swoje własne, naturalne mechanizmy zwalczające szkodniki oraz patogeny. Taką właśnie rośliną, posiadającą unikatowy system samoistnej obrony przed chorobotwórczymi czynnikami jest wrotycz pospolity, roślina powszechnie występująca na większości obszaru kontynentu europejskiego. Z połączenia mikroorganizmów probiotycznych ProBio Emów z naturalnym wyciągiem z wrotycza powstał unikatowy produkt Ema5 z wrotyczem™ Probiotics, wykazujący kompleksowe działanie ochronne wobec roślin narażonych na ataki szkodników czy też o zwiększonej zapadalności na choroby.

Mechanizm działania Emy5 z wrotyczem™ Probiotics oparty jest na procesach fermentacyjnych zachodzących z udziałem zastosowanych w preparacie octu winnego oraz alkoholu etylowego, które dodatkowo wzmagają oddziaływanie mikroorganizmów probiotycznych z grupy SCD ProBio Original®. Oprócz tego Ema5 z wrotyczem™ zawiera także drożdże, bakterie kwasu mlekowego, bakterie fotosyntezujące oraz grzyby fermentujące. Receptura wzbogacona została o ziele wrotyczu pospolitego, cenionego za swoje działanie zwalczające szkodniki i pasożyty, oraz domieszką melasy z trzciny cukrowej i niechlorowanej, zdrowej wody.

Formuła Emy5 z wrotyczem™ Probiotics jest w 100% biodegradowalna oraz pozbawiona konserwantów, aromatów, barwników, a także substancji modyfikowanych genetycznie – tzw. GMO.

Ema z wrotyczem™ Probiotics to przede wszystkim produkt o udowodnionych zdolnościach zwalczania chorób grzybowych oraz szkodników i insektów u roślin. Dzięki probiotycznym bakteriom niwelującym działanie chorobotwórczych patogenów zasiedlających zarówno rośliny, jak i glebę, w której wzrastają, flora staje się odporna na wiele chorób, spośród których nie sposób pominąć szarą pleśń, parcha jabłoni czy też mączniaki. Na skutek włączenia do pielęgnacji rośliny Emy5 z wrotyczem™ Probiotics zahamowane zostaje także powstawanie pleśni. Ponadto stosując tenże preparat z esencją probiotyczną możemy uzyskać niezwykle korzystne rezultaty w zakresie zwalczania uporczywych szkodników roślin. Jest to wynikiem oddziaływania obecnego w Emie5 z wrotyczem™ Probiotics ziela wrotycza pospolitego, który już od setek lat był ceniony w medycynie ludowej za działanie przeciwpasożytnicze, a obecnie coraz częściej po ten składnik sięgają także producenci profesjonalnych preparatów zwalczających szkodniki czy też insekty. Szczególnie rekomendowane jest stosowanie preparatu w przypadku występowania na roślinach opuchlaków truskawkowców, pędraków – czyli głównie larw chrabąszcza majowego – oraz drutowców.

Regularne opryski aplikowane na rośliny oraz glebę, w której rosną oraz dodatek Emy5 z wrotyczem™ Probiotics do wody do podlewania przynosi bardzo szybkie efekty zupełnie eliminując populację szkodników, bądź znacznie ograniczając jej liczebność.

Włączenie Emy5 z wrotyczem™ do pielęgnacji roślin oraz podlewania gleby skutkuje także poprawą jakości gleby i jej detoksykacją – oczyszczeniem z pestycydów czy pozostałości metali ciężkich. Dodatkowo regularne zasilanie gleby Emą5 z wrotyczem™ daje wyjątkowo dobre efekty, jeśli chodzi o poprawę sił wzrostu, krzewienia oraz owocowania roślin. Szczególnie efektywnie Ema5 z wrotyczem™ Probiotics działa w połączeniu z pozostałymi produktami z gamy ProBio Emów – między innymi EmFarmą™ oraz EmFarmą Plus™.

 

Ema5 z wrotyczem™ Probiotics to produkt polecany do stosowania w przypadku:

 • zwiększonej zapadalności na choroby u roślin;
 • skłonności do powstawania pleśni;
 • zasiedlenia roślin przez szkodniki takie jak opuchlaki, pędraki czy drutowce;
 • chęci uszlachetnienia gleby oraz poprawy siły krzewienia i owocowania roślin;
 • gleby zanieczyszczonej pestycydami bądź metalami ciężkimi w celu jej oczyszczenia.

 

 

 

Preparat charakteryzuje się silnym działaniem w ograniczaniu populacji opuchlaków, pędraków, drutowców lub ich eliminowaniu.

 

Sposób użycia:

Zalecane jest równoczesne stosowanie Emy5 z wrotyczem™ z EmFarmą™ lub EmFarmą Plus™ .

 1. Do podlewania zainfekowanych roślin w celu leczniczym oraz w celu regeneracji i higienizacji gleby – podlewać glebę roztworem powstałym poprzez połączenie 1 litra Emy5 z wrotyczem™ z 1 litrem czystej, niechlorowanej wody – najlepiej oczyszczoną wcześniej za pomocą koralików ProBio Ceramiki – i roztwór otrzymany w ten sposób stosować w proporcji: 1 litr roztworu na 1 metr sześcienny podłoża.

 2. Do oprysków gleby – stosować roztwór od 5 do 10% Emy5 z wrotyczem™ w połączeniu z odpowiednią ilością EmFarmy™ lub EmFarmy Plus™ na 1 metr sześcienny podłoża.

 3. Do oprysków roślin w okresie ich wzrostu -stosować roztwór 1% Emy5 z wrotyczem™ w połączeniu z odpowiednią ilością EmFarmyEmy5 z wrotyczem™ lub EmFarmy Plus™ na 1 metr sześcienny podłoża.

 

Opakowanie: 1 litr, 5 litrów, 10 litrów, 20 litrów.

 

Skład: Kultury Mateczne żywych mikroorganizmów SCD ProBio Original®, bakterie kwasu mlekowego, bakterie fotosyntezujące, grzyby fermentujące, drożdże, ziele wrotycza pospolitego, ekologiczna melasa z trzciny cukrowej, rewitalizowana, niechlorowana woda, alkohol etylowy, ocet winny.

 

Certyfikat: PZH/HT 2757/2013