Kule turmalinowe do prania, TianDe, 2 szt.

 • Dodaj recenzję:
 • td-144301
 • Producent: TianDe
 • Dostępność: Jest Jest  (100 szt.)
  Czas realizacji: 48h
 • 178,00 zł

Pranie znacznie tańsze niż tradycyjne. Ekonomiczna i ekologiczna alternatywa dla tradycyjnych środków piorących. Środek dla alergików.

TianDe Kule turmalinowe do prania, 2 szt.

Innowacyjny środek piorący XXI w.

Seria: "Ecosphere"

Wykorzystująca innowacyjną technologię kula turmalinowa do prania TianDe to ekonomiczna i ekologiczna alternatywa dla tradycyjnych środków piorących. Niezwykle wydajna, idealna dla alergików a jednocześnie skuteczna w usuwaniu nawet najtrudniejszych zabrudzeń dzięki zastosowaniu aktywnych minerałów i metali o udowodnionych właściwościach piorących.

Większość powszechnych na rynku środków piorących oparta jest działaniu substancji powierzchniowo czynnych - surfaktantów oraz fosforanów. Udowodniono jednak ich toksyczne działanie zarówno na skórę człowieka mającą kontakt z ubraniami upranymi w klasycznych środkach do prania, jak i na środowisko naturalne. Szczególnie dotkliwie działanie mocnych detergentów piorących mogą odczuć osoby o wrażliwej skórze oraz dzieci. Ze względu na naturalne pochodzenie, a także zupełnie inny schemat działania, substancje aktywne zastosowane w turmalinowej kuli do prania eliminują te problemy.

Wykorzystane w kuli turmalinowej składniki piorące to:

 • granulki turmalinowe – otrzymane z minerału o nazwie turmalin, należącego do grupy krzemianów, powodują rozluźnianie wiązań jonowych między cząsteczkami wody;
 • zeolity – minerały glinokrzemianowe, podobne pod względem właściwości chemicznych do turmalinu, efektywnie zmiękczające nawet bardzo twardą wodę;
 • nanocząsteczki srebra – cenione za swoje działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze.

Mechanizm działania składników piorących zawartych w kuli turmalinowej opiera się na wykorzystaniu jonów ujemnych. Podczas ruchu cząsteczek turmalinu wewnątrz kuli w czasie prania za pomocą zmiennych pól elektromagnetycznych w wodzie tworzą się elektrostrumienie zmniejszające napięcia pomiędzy molekułami wody. Podzielone na znacznie mniejsze klastery cząsteczki wody łatwiej przenikają przez tkaniny, usuwając brud i zanieczyszczenia. Dodatek zeolitów skutecznie zmiękcza twardą wodę, zaś jony srebra koloidalnego maja działanie zwalczające szkodliwe drobnoustroje. Ponadto podnoszą kwasowość wody w pralce, czyniąc ją zabójczą dla bakterii oraz grzybów. Ubrania po wypraniu z użyciem kuli turmalinowej mają świeży, naturalny zapach i są przyjazne nawet dla delikatnej skóry nie powodując podrażnień ani reakcji alergicznych.

Kula turmalinowa cechuje się niezwykłą wydajnością - wystarcza na około 400 prań, co oznacza, że przy codziennym użytkowaniu można z niej korzystać przez ponad rok (około 13 miesięcy stosowania). Zatem jej stosowanie jest bardziej opłacalne niż konwencjonalne środki piorące. Nadaje się także do prania ręcznego.

 
Sposób użycia:
 1. Umieścić kulę wraz z praniem w bębnie pralki. Bęben nie powinien być załadowany w 100%, należy pozostawić w nim nieco wolnego miejsca tak, aby kula przemieszczając się miała zawsze bezpośredni kontakt z wodą.
 2. Opcjonalnie można przed użyciem skropić kulę kilkoma kroplami wybranego naturalnego olejku eterycznego w celu nadania praniu wybranego zapachu oraz wzmocnienia działania antybakteryjnego koloidalnego srebra- w tym celu rekomendujemy olejki z drzewka herbacianego oraz cytrynowy.
 3. W przypadku mocno zabrudzonych ubrań rekomendujemy użycie jednocześnie dwóch kul bądź użycie jednej w połączeniu z 1/5 dawki klasycznego środka piorącego (proszku bądź płynu do prania).
 4. Należy wybrać program z jak najmniejszą ilością obrotów oraz temperaturą nie przekraczającą 60 stopni.
 5. Nie zaleca się prania z użyciem kuli turmalinowej materiałów takich jak: wełna, jedwab oraz inne delikatne tkaniny.
 6. Przy praniu z użyciem kuli turmalinowej nie ma potrzeby stosowania dodatkowego płynu do płukania.
 7. Po zakończonym praniu należy pozostawić kulę w przewiewnym miejscu aby wyschła przed następnym jej użyciem.

 

 

Ekosfery są obliczone na 400 prań (koszt prania 0,44 zł). Przy zwykłym chemicznym proszku średniej klasy (reklamowany w TV) koszt jednostkowego prania wynosi 0,70-1,00zł.

 

Kod: 144301

Opakowanie: 2 szt.