Melasa z trzciny cukrowej - Probiotics 1L

 • Dodaj recenzję:
 • pb--200070
 • Producent: ProBiotics Polska
 • Dostępność: Brak Brak  (0 szt.)
  Czas realizacji: do 4 dni
 • Uwaga!:

  Chcesz kupić produkt taniej? Zapoznaj się z informacjami!

 • 25,00 zł

Melasa z trzciny cukrowej pochodząca z upraw ekologicznych, kontrolowanych zgodnie z przepisami ekologicznymi UE

Melasa z trzciny cukrowej, Probiotics

 

Melasa może być pozyskiwana z wielu roślin, które są także komponentem do produkcji białego cukru, jak choćby popularne w Polsce buraki cukrowe. Jednak najwięcej dobroczynnych właściwości posiada melasa otrzymana z naturalnej trzciny cukrowej w wyniku kruszeniu jej łodyg, a następnie gotowanie aż do wykrystalizowania się zawartego w niej cukru. Syrop ten w celu otrzymania produktu o jak najlepszych właściwościach należy gotować aż do trzykrotnego wrzenia, dzięki czemu otrzymuje się gęsty syrop o wyjątkowo ciemnym kolorze, któremu melasa zawdzięcza swoją popularną nazwę - „czarne złoto”.

Pozyskiwana z trzciny cukrowej w wyniku naturalnych procesów melasa posiada wiele zastosowań. Wykorzystywana jest w kuchni jako zdrowa, ekologiczna alternatywa dla tradycyjnego białego cukru. Ze względu na jej wysoką wartość energetyczną jest także ceniona jako pożywka dla sportowców. Wzbogacone pożytecznymi mikroorganizmami melasa z trzciny cukrowej Probiotyczny jest idealnym produktem do pielęgnacji roślin doniczkowych oraz ogrodowych, a ponadto będzie idealna do pielęgnacji szczególnie wymagającej skóry w formie dodatku do kąpieli bądź zastosowana jako balsam do ciała. Melasa jest bowiem od wielu setek lat znana jako preparat przyśpieszający gojenie się nawet wyjątkowo trudnych ran oraz blizn.

Produkt pozbawiony jest sztucznych dodatków oraz GMO – genetycznie modyfikowanych organizmów.

 

Najlepsze rezultaty uzyskać można poprzez połączenie ekologicznej melasy z trzciny cukrowej Probiotics z innymi produktami z szerokiej gamy ProBio Emów, jak EmFarma™ bądź Ema5™. Produkt ze względu na wysoką zawartość składników odżywczych – manganu, żelaza, magnezu, wapnia, selenu, potasu i miedzi niezwykle szybko oddziałuje na przyśpieszenie procesów regeneracji gleby oraz fermentacji materii organicznej. Będzie także doskonałą pożywką dla innych procesów fermentacyjnych, np. towarzyszącym domowemu wyrobowi kiszonek bądź wina.

Regenerujące właściwości melasy z trzciny cukrowej Probiotics znajdują ponadto zastosowanie w pielęgnacji skóry. Dodawanie melasy do relaksującej kąpieli regeneruje epidermę, przyśpiesza gojenie ran oraz nawilża cerę. Rekomendowane jest ponadto wykorzystywanie melasy z trzciny cukrowej Probiotics do masażu ujędrniającego skórę, zwalczającego cellulit oraz rozstępy.

 

Zastosowanie melasy z trzciny cukrowej Probiotics obejmuje:

 • wspomaganie działania innych produktów z gamy ProBio Emów, jako EmFarma™ lub Ema5™ w zakresie procesów fermentacji oraz pielęgnacji roślin;
 • pielęgnację skóry w zakresie wspomagania gojenia się ran i rozstępów, oraz likwidacji cellulitu.

 

Sposób użycia:

 1. Dodatek do roztworów ProBio Emów – dodać 1-2 łyżki stołowe melasy na litr gotowego roztworu.

 2. Do podlewania roślin doniczkowych i ogrodowych – 1 łyżkę stołową melasy dolać do 1 litra czystej, niechlorowanej wody, najlepiej oczyszczonej uprzednio przy pomocy ProBio Ceramiki.

 3. Dodatek do kąpieli – wlać minimum 2 łyżki stołowe melasy do standardowej wanny wypełnionej ciepłą wodą o maksymalnej temperaturze 40°C.

 4. Zastosowanie bezpośrednio na skórę – odpowiednią ilość melasy rozgrzać w dłoniach i rozsmarować na wybranej partii ciała.

 

Uwaga: Przechowywanie melasy w niższej temperaturze otoczenia niż 10°C może skutkować jej zgęstnieniem i krystalizacją, co spowoduje trudności w wydobyciu jej z pojemnika. Aby przywrócić melasie stan płynny, należy ogrzać pojemnik z produktem w ciepłej kąpieli wodnej.

 

Opakowanie: 1 litr

Kraj pochodzenia : Paragwaj