ProBio SANIT™ Probiotics

 • Dodaj recenzję:
 • pb-200015
 • Producent: ProBiotics Polska
 • Dostępność: Brak Brak  (0 szt.)
  Czas realizacji: do 4 dni
 • Uwaga!:

  Chcesz kupić produkt taniej? Zapoznaj się z informacjami!

 • 25,00 zł

Specjalnie ubogacona o bakterie fototropowe kompozycja mikroorganizmów służąca do higienizacji pomieszczeń, dodatek do szamba i kompostowania, do detoksykacji gleby. 

ProBio SANIT™ Probiotics

Oczyszczalnie przydomowe i sanitariaty, higienizacja pomieszczeń

 

Coraz większą popularność zyskują obecnie w Polsce ekologiczne, przydomowe oczyszczalnie ścieków, będące przyjazne dla środowiska naturalnego oraz dla człowieka. Preparatem, łączącym skuteczność działania w dziedzinie rozkładu materii organicznej z ekologicznymi właściwościami jest ProBio SANIT™ Probiotics – oparta na pożytecznych mikroorganizmach z grupy ProBio Emów i znajdująca zastosowanie nie tylko w przydomowych oczyszczalniach ścieków, ale także w szambach, wytwarzaniu gnojówki i obornika, a ponadto w procesach regeneracji i renowacji gleby zanieczyszonej toksynami oraz metalami ciężkimi.

Podstawą składnikiem aktywnym preparatu ProBio SANIT™ Probiotics są pożyteczne szczepy mikroorganizmów probiotycznych z grupy ProBio Emów, wywierające pozytywny wpływ na mikroflorę bakteryjną ludzi, roślin oraz zwierząt. Dodatkowo nasycono go w niezwykle efektywne bakterie fototropowe, podnoszące skuteczność mieszanki w zakresie wspierania procesów fermentacji. Ta kompilacja wykazuje zdolności wypierające chorobotwórczą mikroflorę, ukierunkowując tym samym procesy mikrobiologiczne w kierunku rewitalizacji materii, w której działają. 

Dzięki ogromnemu nasyceniu mikroorganizmami ProBio SANIT™ Probiotics niezwykle skutecznie przyśpiesza procesy fermentacji oraz rozkładu materii organicznej, jednocześnie eliminując niepożądane procesy gnilne, dzieki czemu z powodzeniem mozna rozszerzyć zastosowanie preparatu o ekologiczne, przydomowe oczyszczalnie ścieków oraz szamba. Preparat bardzo efektywnie aktywuje procesy fermentacji ścieków komunalnych, eliminując zagniwianie przy jednoczesnej stymulacji oczyszczania ścieków w toksyn i zanieczyszczeń. Dzięki higienizacji osadów wytrącających się w oczyszczalni znacznemu przyspieszeniu ulega proces ich mineralizacji, co z kolei prowadzi do zauważalnego zmniejszenia ich objętości. Co więcej, ProBio SANIT™ Probiotics udrażnia oraz przewody ściekowe w przydomowych oczyszczalniach oraz zdecydowanie zmniejsza osadzanie się w nich brudu, dzięki czemu proces ich oczyszczania staje się znacznie łatwiejszy i szybszy.

ProBio SANIT™ Probiotics doskonale sprawdza się także jako środek do detoksykacji i bioremediacji gleby zanieczyszczonej np. poprzez metale ciężkie, toksyny czy pestycydy, przed rozpoczęciem na niej upraw. Odpowiedni będzie też do higienizacji pomieszczeń narażonych na powstawanie nieprzyjemnych zapachów, w szczególności miejsc bytowania zwierząt, jak obory, chlewnie czy stajnie bądź domowe legowiska i kuwety. Dzięki stosowaniu oprysków z roztworu ProBio SANITu™ Probiotics możemy także skutecznie oczyszczać miejsca występowania pleśni oraz zagrzybień, na co wyjątkowo podatne są miejsca o dużej wilgotności.

Ponadto dzięki uszlachetnieniu gnojówki czy też obornika ProBio SANITem™ Probiotics możemy skutecznie zneutralizować odór oraz wydzielanie szkodliwych gazów.

 

ProBio SANIT™ Probiotics rekomendowany jest do następujących zastosowań:

 • do uszlachetniania obornika, gnojówki oraz kompostu oraz usprawniania procesów ich wytwarzania;
 • w przydomowych, ekologicznych oczyszczalniach ścieków oraz szambach;
 • w formie oprysków jako środek do rewitalizacji zanieczyszczonej gleby;
 • do higienizacji i odgrzybiania zawilgoconych pomieszczeń, podatnych na powstawanie pleśni.

 

Receptura preparatu pozbawiona jest konserwantów, barwników oraz GMO – genetycznie modyfikowanych organizmów, dzięki czemu jest przyjazna dla środowiska naturalnego.

ProBio SANIT™ Probiotics został na terenie Polski dopuszczony do użytku jako preparat do oczyszczalnia przydomowych, komunalnych, szamb oraz kompostowni.

 

 

Sposób użycia:

 1. Regeneracja gleby – zastosować opryski roztworem od 5 do 10% preparatu połączonego z zdrową wodą w ilości od 120 do 200 litrów na jeden hektar ziemi.
 2. Szamba – wlać do szamba od 0,5 do 2 litrów ProBio SANITu™ Probiotics na około jeden metr sześcienny materii organicznej.
 3. Higienizacja pomieszczeń i narzędzi – zastosować oprysk powstały poprzez rozcieńczenie ProBio SANITu™ Probiotics w stężeniu 5-20% w połączeniu ze zdrową, niechlorowaną wodą – rekomendujemy jej uprzednie uzdatnienie i oczyszczenie przy pomocy ProBio Ceramiki.

 

Opakowanie: 1 litr, 5 litrów, 10 litrów, 20 litrów.

Atest: PZH/HT-2612/2012