SCD ProBio Original® Probiotics

 • Dodaj recenzję:
 • pb-200062
 • Producent: ProBiotics Polska
 • Dostępność: Brak Brak  (0 szt.)
  Czas realizacji: do 4 dni
 • Uwaga!:

  Chcesz kupić produkt taniej? Zapoznaj się z informacjami!

 • 138,00 zł

Kultury mateczne do namnażania pożytecznych mikroorganizmów.

SCD ProBio Original® Probiotics

Kultury mateczne do namnażania

 

SCD ProBio Original® Probiotics to unikatowa kompozycja matecznych kultur pożytecznych mikroorganizmów wytworzona zgodne z Probiotyczną Technologią SCD, która została opracowana przez Amerykanina Matthew Wooda, obecnego właściciela SCD Probiotics LLC.

Opatentowana esencja probiotycznych mikroorganizmów stanowi podstawę działania całej gamy produktów z serii ProBio Emów. Dzięki wyizolowaniu w czystej postaci w formie jako kompleksu kultur matecznych SCD ProBio Original® Probiotics możemy samodzielnie, w domowym zaciszu wykorzystywać efektywne mikroorganizmy na wiele sposobów i w najwyższym możliwym stężeniu.

W skład tego kompleksu wchodzą przede wszystkim fakultatywnie beztlenowe mikroorganizmy, które przyśpieszając procesy metaboliczne jednocześnie emitują czysty tlen. Są to wyłącznie szczepy bakterii występujące w środowisku naturalnym, niemodyfikowane w żaden sposób podczas procesu produkcyjnego. Do najważniejszych spośród nich zaliczymy przede wszystkim bakterie kwasu mlekowego, bakterie fotosyntetyczne, promieniowce, drożdże oraz grzyby fermentujące. Zostały one wyselekcjonowane w staranny sposób i każdy spośród nich pełni konkretną, wyspecjalizowaną funkcję w całościowym mechanizmie oddziaływania preparatu SCD ProBio Original® Probiotics na mikroflorę bakteryjną. Receptura produktu dopełniona została poprzez zdrową, niechlorowaną wodę, ekologiczną melasę otrzymaną z trzciny cukrowej, puder mineralny, morską sól jak naturalny konserwant oraz ekstrakt z ryżowych otrębów jako pożywkę dla znajdujących się w preparacie dobroczynnych bakterii.

SCD ProBio Original® Probiotics może być z powodzeniem wykorzystywany w domowych warunkach do namnażania szczepów pożytecznych bakterii, które mogą być następnie spożytkowane na wiele sposobów. Przede wszystkim namnożony pożyteczne mikroorganizmy możemy stosować w ogrodnictwie i rolnictwie.

Uzdatnianie gleby i ochrona roślin

Esencja probiotyczna SCD ProBio Original® Probiotics to swego rodzaju aktywator procesów regeneracji gleby oraz stymulujący procesy jej oczyszczania, między innymi z metali ciężkich oraz pestycydów. Zastosowana w formie oprysków podnosi jej urodzajność, znacząco zwiększając plony. Jeśli chodzi o wpływ na rośliny, to SCD ProBio Original® Probiotics wywiera pozytywny wpływ na efektywność i szybkość przeprowadzania przez nie procesów fotosyntezy, czego skutkiem jest poprawa ich witalności. Zaprawione w esencji probiotycznej nasiona, cebule i kłącza szybciej kiełkują oraz ukorzeniają się, zaś rośliny systematycznie podlewane roztworem z pożytecznymi mikroorganizmami wykazują się mocniejszym kwitnieniem, krzewieniem oraz owocowaniem. Prewencyjne opryski z wykorzystaniem SCD ProBio Original® Probiotics zalecane są, aby uchronić florę przed zapadaniem na choroby grzybowe oraz powstawaniem pleśni.

Oczyszczalnie, kompostownie, obornik, gnojowica

Bardzo dobre rezultaty uzyskamy także, włączając namnożone z SCD ProBio Original® Probiotics mikroorganizmy do eksploatacji przydomowych oczyszczalni ścieków, a ponadto używając esencji probiotycznej przy produkcji kompostu, gnojówki czy też obornika. Pożyteczne szczepy bakterii wysoce efektywnie eliminują niepożądane procesy gnilne, zastępując je poprzez fermentację. Dzięki temu otrzymany naturalny nawóz cechuje się lepszą jakością i większą zawartością mineralnych składników odżywczych. Oprócz tego neutralizują przykre zapachy oraz przyśpieszają rozkład materii organicznej. Poza minimalizowanie odorów, SCD ProBio Original® Probiotics posiada także zdolność pochłaniania szkodliwych, toksycznych gazów, których uwalnianie towarzyszy procesom fermentacji. Z kolei w ekologicznych, przydomowych oczyszczalniach ścieków SCD ProBio Original® Probiotics nie tylko przyśpiesza rozkład materii, ale też neutralizuje i higienizuje osady wytrącające się w oczyszczalniach. W efekcie ich mineralizacja przebiega sprawniej, a ogólna ilość ścieków ulega znaczącej redukcji. Ponadto oczyszczalnie i szamba, w których regularnie stosuje się SCD ProBio Original® Probiotics dłużej zachowują czystość, a ich późniejsze czyszczenie jest zdecydowanie łatwiejsze.

Higienizacja, likwidacja zawilgoceń, eliminacja pleśni

Do listy zastosowań SCD ProBio Original® Probiotics należy także dodać używanie go jako naturalnego higienizatora. Dzięki stosowaniu jego roztworu z czystą, niechlorowaną wodą, skutecznie usuniemy nieprzyjemne zapachy, szczególnie z miejsc bytowania zwierząt domowych i gospodarczych, jak legowiska, kuwety, budy, obory, stajnie, kurniki, gołębniki itp. Możemy ponadto spożytkować go w domach i innych budynkach mieszkalnych do neutralizowania zawilgoceń na ścianach oraz często im towarzyszącej pleśni. W ten sposób nie tylko skutecznie pozbędziemy się plam i zacieków na ścianach, ale także zapobiegniemy ich ponownemu pojawianiu się w przyszłości.

Uzdatnianie i oczyszczanie wody

Możemy także wykorzystać SCD ProBio Original® Probiotics jako preparat do uzdatniania i oczyszczania wody. W ten sposób warto oczyszczać wodę wykorzystywaną do podlewania i pielęgnacji roślin, oraz wodę pitną, zarówno przeznaczoną dla ludzi, jak i dla zwierząt. Z powodzeniem możemy łączyć działanie SCD ProBio Original® Probiotics z innymi preparatami do uzdatniania wody z gamy ProBio Emów – ProBio Ceramiką oraz ProBio Pudrem. W ten sposób łatwo i efektywnie oczyścimy wodę z chloru, metali ciężkich i innych toksycznych substancji.

 

SCD ProBio Original® Probiotics polecany jest do stosowania jako:

 • baza do namnażania w warunkach domowych 

 • środek do rewitalizacji gleby;

 • dodatek do wody do podlewania roślin doniczkowych oraz ogrodowych;

 • preparat do zaprawiania nasion, kłączy, cebul oraz bulw;

 • prewencyjny oprysk zapobiegający chorobom grzybowym roślin i powstawaniu pleśni;

 • środek do uszlachetniania kompostu, gnojówki oraz obornika;

 • preparat wspomagający fermentację w przydomowych oczyszczalniach ścieków;

 • naturalny higienizator do pomieszczeń;

 • do uzdatniania i oczyszczania wody.

 

SCD ProBio Original® Probiotics ma postać żółtobrunatnej cieczy o charakterystycznym zapachu przypominającym kwas chlebowy bądź fermentujący sok owocowy. Posiada pH 3-3,5 i słodko-kwaśny posmak.

Produkt posiada atest Państwowego Zakładu Higieny – PZH/HT 2508/2011

 

Dla uzyskania najlepszych rezultatów, należy używać SCD ProBio Original® Probiotics w połączeniu z Melasą z trzciny cukrowej Probiotics, która przyśpiesza procesy fermentacji i namnażania bakterii.

 

Opakowanie: 0,2 litra, 1 litr, 5 litrów, 10 litrów, 20 litrów.

 

Skład: Czysta, restrukturyzowana woda, ekologiczna melasa z trzciny cukrowej, puder mineralny, sól morska, ekstrakty z otrębów ryżowych i 13 szczepów pożytecznych mikroorganizmów:

 • Bacillus subtilis,
 • Bifidobacterium animalis,
 • Bifidobacterium bifidum,
 • Bifidobacterium longum,
 • Lactobacillus acidophilus,
 • Lactobacillus casei,
 • Lactobacillus delbrueckii subsp. bulgaricus (Synonym: Lactobacillus bulgaricus),
 • Lactobacillus fermentum,
 • Lactobacillus plantarum,
 • Lactococcus lactis subsp. Lactis ( Synonym: Streptococcus lactis),
 • Rhodopseudomonas palustris,
 • Saccharomyces cerevisiae,
 • Streptococcus thermophilus,

 Chcesz kupić produkt taniej? Zapoznaj się z informacjami!